DISCOTANSSIN MM-KILPAILUT TSEKEISSÄ

27.3.2018

Studio Dance Effectin tanssijat edustivat Suomea Disco- ja Disco Freestylen MM-kilpailuissa 22-25.6.2017 Tsekeissä Chomutovissa. Effeä mukana edustamassa oli yhteensä 20 tanssijaa lasten, junioreiden sekä aikuisten sarjoissa. Hienoja suorituksia ja sijoituksia saatiin jälleen tälläkin reissulla kokea. Moni tanssijoistamme tanssikin ensimmäistä kertaa kansainvälisissä kilpailuissa, joten reissu oli monelle ikimuistoinen uusine kokemuksineen. Lämpöä Tsekin Chomutovissa piisasi koko viikon, kun mittari pysyi reippaasti yli 30asteen yläpuolella. Fiilis kisapaikalla oli tästäkin huolimatta huikea kun maailman parhaat Discotanssijat mittelöivät keskenään neljän päivän ajan. Tulokset kilpailuista löydät täältä. http://www.ido-dance.com/ceis/ido/results/calendar/2017_1057.html

Studio Dance Effectiä edustaneet tanssijat: Stella Lindholm, Ilona Aallontie, Olivia Tuomaala, Elisa Knuutila, Minttu Kiviniemi, Matleena Knuutila, Vilma Bergström, Aline Elo, Essi Rantanen, Riina Mattila, Ida Wiklund, Kia Kajala, Ayana Havu, Laura Aaltonen, Anniina Salonen, Juulia Koskinen, Ella Hautajärvi, Alisa Välimaa, Jenni Aaltonen ja Oona Blom.