Koulun laajennus alkoi

27.3.2018

Eilen 13.7.15 ryhdyttiin taas hommiin. Nyt homman nimi on laajennus. Aloitimme purkutöillä ja kohta jatkamme uuden tuottamista. Luvassa on toinen tanssisali! Syksyllä tanssijoitamme palvelee siis kaksi salia. Näin voimme lisätä tuntitarjontaamme ja myös ottaa uusia tanssijoita harrastajajoukkoomme. Kun koulut alkaa, alkaa myös Eftis. Eftis on tanssillinen kerho koulun jälkeiseen aikaan. Eftis toimii ma-to klo 12-16 välisenä aikana. Eftiksessä opetellaan monipuoliesti eri tanssilajeja, liikutaan, pelataan ja pidetään hauskaa. Eftis on tarkoitettu alakouluikäisille lapsille. Eftikseen tullessa ei tarvitse omata minkäänlaisia tanssitaitoja eikä tarvitse, niin halutessaan, olla muuten mukana tanssikoulun toiminnassa. Toisaalta Eftis on hyvä ponnahduspinta tulevalle tanssiharrastukselle. Lisätietoa Eftiksestä saat ohjaajiltamme valmentajatsde@gmail.com.

Syksyn lukujärjestykset on julkaistu ja tuntitarjonta on nyt laajentunut. Valitse suosikkisi ja ilmoittaudu mukaan!

Hyvää kesän jatkoa! Syksyllä nähdään!